Konkurencje
                                      

Mistrzostwa Europy MTB będą rozgrywane w pięciu konkurencjach. Zawodnicy wystartują w takich odmianach kolarstwa górskiego jak:

          - Cross Country, Trial
          - Maraton
          - 4 Cross
          - Downhill


Konkurencje rozgrywane będą na terenie Zamku Książ, w Szczawnie Zdroju oraz w dzielnicy Wałbrzycha - Biały Kamień. Wymienione miejsca słyną, nie tylko w Polsce, z doskonałych tras do uprawiania praktycznie wszystkich odmian kolarstwa górskiego. Stąd umiejscowienie na stokach góry Chełmiec tras downhillu, ze startem ze szczytu i metą na Białym Kamieniu i maratonu, którego kilkudziesięciokilometrowy odcinek przebiega wokół tej góry.
Trasa 4 Crossu znajduje się w Szczawnie Zdroju, na Słonecznej Polanie. Natomiast w Książu na terenie zamku i Książańskiego Parku Krajobrazowego zostaną rozegrane zawody w Cross Country i Trialu. Również start i meta Maratonu usytuowana została na terenach zamkowych.
Uczestników Mistrzostw Europy MTB a także widzów zapewnić możemy, że wywiozą z Wałbrzycha niezapomniane wrażenia sportowe i estetyczne, co gwarantują organizatorzy, sceneria zamku Książ i panoramy Gór Wałbrzyskich.
Prowadzenie kalipaw | Copyright 2004 Szczawno Zdrój | Projekt i wykonanie Intermore.pl | profesjonalny hosting www.hb.pl | pozycjonowanie Wrocław
maszyny cnc - zdrowe zęby - doradca play - broker ubezpieczeniowy Wrocław - zamek Książ w Wałbrzychu - kontenery na odpady gruz Wałbrzych